Beş dönüm araziye kurulan kurban alanı elli satış yerine sahip oldu. Büyük baş hayvan için otuz beş, küçük baş hayvan için on beş satış yeri hazırlandı. Çerkezköy belediye başkanı Vahap Akay “Satış yerleri hijyenik olacak. Kurbanlık satacak olan üreticilerimiz Pazar yerinde barındırdıkları hayvanlarına hijyenik yer yapacak. Bu bir zorunluluktur” dedi. Çerkezköy kurbanlık alanında su Çerkezköy belediyesi tarafından karşılandı ve alıcılar için hijyenik bir ortam sağlandı. Pazar alanında satış yapmak isteyen insanlardan bir takım evraklar istendi. Kişisel evraklar, hayvan pasaportları vs...

Bütçeye Göre Kurbanlıklar Ve Kesimi

Çerkezköy kurbanlık alanında talepler danaya aittir. Bütçesine uymayan insanlar küçük başlara yönelmiş bulunmakta. Bayrama birkaç gün kala alımlar hız kazandı. Fiyatlar geçen yıla göre artmış olmasıyla birlikte Çerkezköy halkı bu konuda pazarlığa girişmiş bulunmakta. Kurban Bayramına kadar özenli bir şekilde bakımı yapılıp beslenilen büyük baş hayvanlar ortalama 5-15 bin arası satışa sunuldu. Bayram günü kurbanını alan kişiler, kurbanlıklarını aldıktan sonra kimisi kendisi kimisi orada hizmet edenler tarafından kestirdi. Ortak danaya giren kişiler etlerini ayırdıktan sonra ayrıldılar.

Bayramın ikinci ve Üçüncü Günü Devam Etti

Kurban satıcıları hizmetlerine bayramın diğer günleri de devam ettiler. Parası yetmeyen ya da daha sakin ortamda kesmek isteyen kişiler daha sonra alma kararı aldılar. Bu yıl kurban satışları yüksek olup satıcılar memnun bir şekilde bayram satışlarını sonlandırdılar.

Çerkezköy kurbanlık murat besicilik