Kurban kesmek Kurban Bayramında yapılan bir ibadet olmak ile birlikte zaman zaman adak olarak yerine getirilmesi gereken bir ibadet olarak bilinmektedir. Bu ibadet alıcı ve satıcı bakımından hassasiyetler içeren bir ibadet durumundadır. Alıcı ve satıcı bu hassasiyetlere dikkat etmemesi durumunda bu ibadetin tam olarak yerine getirildiği söylenemez.
Bu ibadetlerin yerine getirilmesi esnasında üzerimize düşen hassasiyetleri tam olarak yerine getirerek ibadetin layıkı ile yapılması sağlanmalıdır. Bizim görevlerimizin dışında bir diğer önemli olan konuda bu ibadeti yerine getirmemize aracı olan besicilik faaliyetleri sürdüren firmaların tavırlarıdır. Bu tavırlar iki kısım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işi yapan bir kısım esnaf bu işi sadece para kazanmak maksadı ile yapmakta ve para kazanmak için bu ibadetin hassasiyetlerini göz ardı etmektedir. İkinci kısmı ise bu satışın bir ibadete vesile olacağını bilerek bu hassasiyette satış yapmakta olan firmalardır.

Silivri de Kurbanlık Satışları

Silivri Kurbanlık satışı yapmakta olan firmalardan birisi de Murat Besicilik olarak bilinen firmadır. Bu firmayı tanıyan her müşteri dini olan hassasiyetler üzerine satış yapmakta olan bir firma olarak kendilerini kabul etmektedir. Bu anlamda kurban olmayacak veya adaklık olmayacak hayvanları para kazanmak maksadı ile müşterilerine satışını yapmamaktadır.
Silivri kurbanlık piyasası içerisinde en makul fiyatlar ile satış işlemlerine devam etmektedir. Her kurbanın durumuna ve büyüklüğüne göre bir fiyatlandırma sistemleri bulunmaktadır. Alınan hayvanlar gönül rahatlığı ile kurban edilir.

Silivri kurbanlık murat besicilik